Your Cart

Tasarım Dekoratif Güzellikler

Şık bir oda dekorasyonu için

laldeko-oda-banner

Tasarımda güzelliğin ve etkinin sırrı boşluğun/boşlukların kullanımıdır. Tasarım yapılan alanda, tasarım yapılan malzemede (bir oda, bir tuval, bir ekran, bir kağıt vs) boşluk bırakmayacak kadar yoğun içerik, renk, görsel kullanmak sizi en kestirmeden karmaşaya götürür. Yapılan işin, ortaya çıkarılan eserin estetik durumunu boşluklar etkiler, belirler. Sadelik, çoğu zaman için bir tasarımda erişilmesi çok en zor olandır.

Dekoratif obje sayısına dikkat!

Yaşam alanlarımızı dekore ederken boşluk bırakmaksızın ürün kullanmamalıyız. Dekorasyonda sevdiğimiz stil her ne olursa olsun, ideal bir oranın üzerinde kullanılmış her obje, her unsur göz yoracaktır.  

Çok fazla renkle dekorasyon yaparsanız eviniz muhtemelen gereğinden fazla karışık, hatta bazen darmadağın görünecektir. Ağırlıklı olarak bir veya iki renk-ton kullanılarak yapılan dekorasyonlar ise odaların nefes almasını sağlayacaktır.

Uyumlu, şık bir oda dekorasyonu için neler yapabiliriz?

Mobilyalarınızı duvarlara ittirmeyin, mümkün olduğunca duvarlardan uzağa doğru çekin. Halılarda, perde ve fonlarda sadelik tercihi, diğer tüm dekoratif unsurların daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Masalara ve sehpalara çok fazla dekor yerleştirmekten, aksesuar sayısını abartmaktan kaçının. Duvar dekorasyonunuzda da gereğinden fazla tablo, çerçeve kullanmayın ve duvar ürünlerini rasgele asmayın. Televizyonunuzu yüksek bir yere değil, koltuk hizasında bir yere yerleştirmeyi tercih edin.  Birden fazla ışık kaynağı kullanarak odaların ambiyansını değiştirebilirsiniz. Küçük dekoratif objeleri sergilemek için raflar kullanabilirsiniz.

Değişen renkler, moda objeler…

Tüketim çılgınlığının sürebilmesi için ürünlerin, modanın sürekli değişmesi, değiştirilmesi gerekli. İyi ama demode kalmamak telaşıyla durmaksızın dekorasyona yatırım yapmalı mıyız? Cevap elbette hayır. Dekorasyonda ruhunuzu okşayacak tasarımlarla yakaladığınız uyum modaya endeksli değil. Elbette küçük değişiklikler, yenilikler olacaktır ama kalpten severek, beğenerek aldığınız her obje, her ürün aslında ömürlüktür.

Güzel anılar biriktirilen odalar, ofisler için içinizdeki tasarımcıyı konuşturun.

Sevgiyle kalın

200TL Üzeri Ücretsiz Kargo

İade Garantisi

14 Gün İçinde Koşulsuz İade

IYZICO ile içiniz rahat

Korumalı Alışveriş

100% Güvenli Alışveriş