Your Cart

Tasarım Dekoratif Güzellikler

Bakır Güzellikleri Keşfedin

laldeko-bakir-banner

Bakır, Anadolu’da en çok kullanılan madendir. Bakır eşyalar, bakır ve pirincin işlenmesiyle yapılır. Bakırı sanata dönüştürmede Gaziantep başrol oynayan şehirdir. 

Gaziantep’in yöresel ürünleri içinde, bakır ürünler çok geniş yer kaplar. Özel el işçiliği ile işlenen tepsiler, cezveler, sahanlar, şekerlikler, ibrikler, fincanlar, tabaklar evlerde ve iş yerlerinde baş köşede yer alırlar.

Bakır özeldir…


Gaziantep’te imal edilen bakır işlemeciliği ürünleri hem ülkemizde hem de tüm dünyada büyük ilgi görmektedir. Hem günlük kullanımda hem de dekoratif objeler olarak bakır ürünler şık,  estetik ve faydalı ürünlerdir.

Bakırın geçmişi yüzyıllar öncesine dayanır.
Bakır mamullerin işlenmesinde pekçok yöntem kullanılsa da, sadece Gaziantep’te kullanılan; bir çekiç ve bir çelik kalem kullanılarak çalma tekniği ile yapılan işleme tekniği bölgeye hastır.

BAKIRLA DEKORASYONUNUZA GÜZELLİK KATIN 

Sanatkar ve zanaatkar bakır ustaları, Bakır santim santim işleyerek  göz nuru eserler yaratırlar. Gaziantep bakırlarının  üzerindeki motif ve desenler Selçuklu ve Osmanlı motifleri, doğa resimleri ve zaman zaman dini motiflerdir.

Evlerinizde, işyerlerinizde geleneksel bakır güzelliklere yer vererek harikulade estetik bir

200TL Üzeri Ücretsiz Kargo

İade Garantisi

14 Gün İçinde Koşulsuz İade

IYZICO ile içiniz rahat

Korumalı Alışveriş

100% Güvenli Alışveriş